חייגו לפגישה ראשונה ללא התחייבות | 072-33-80-148

יצירת קשר מיידי:

חייגו לפגישה ראשונה ללא התחייבות או מלאו פרטיכם בטופס ונחזור אליכם בהקדם:

ישנה הפרדה בין עבירות פליליות לעבירות אשר מבוצעות במהלך השירות בצבא והן אינן נחשבות כעבירות פליליות. העבירות מהסוג השני קשורות במהות הצה"לית ובחוקי הצבא, החייל יועלה למשפט צבאי, יישפט ואף יורשע, אולם הרשעה זו לא תותיר חותם ברישום הפלילי של האדם. לסוג הראשון, שייכות העבירות שאמנם נעברו במסגרת הצבא, אולם גם אם היו נעברות במסגרת הצבאית, היו גוררות עימן רישום פלילי. על עבירות אלה (כעבירות סמים, גניבה, עבירות מין וכד'), מצטרפות עבירות נוספות (כעריקות, שימוש לא חוקי בנשק וכן הלאה), אשר גם הן, למרות המהות הצבאית שלהן, מובילות לרישום פלילי.

רישום פלילי צבאי ?

ילדכם עבר עברה פלילית בצבא ? אין כאן עניין של מה בכך !

חשוב, קודם כל, לזכור כי אין דרך קלה למחוק את הרישום הפלילי של חייל לאחר הרשעתו, אם הרשעה זו מתרחשת בבית דין צבאי. הדרך היחידה הקיימת כיום למחיקת הרישום הפלילי, אזרחי או צבאי, היא הגשת בקשה למחיקת רישום לנשיא המדינה. כך שאם ניתן, מלכתחילה, להימנע מביצוע מעשים שיסבכו את החייל/ת שלכם בהרשעה פלילית, זה מצוין!  במידה ולא,  יש להתמקד בצמצום הנזק אשר משליך על חיי האדם לאחר הרשעתו. עו"ד אברהם (בומה) ברחד מכיר את המערכת הצה"לית מבפנים, ויודע באלו הליכים יש לנקוט, כדי למזער, ככל האפשר, את הנזקים והשלכות המעשה, ולהבטיח לילדיכם אפשרויות בחירה רבות ככל שניתן!
כל אדם אשר ביצע עבירה פלילית בשלב כלשהו של חייו, בין אם כאזרח ובין אם כחייל, יצטרך להתמודד עם האפשרות כי השלכות מעשיו עלולות ללוות אותו שנים רבות לאחר שבוצעה העבירה. רישום פלילי (אותו תיעוד של עבירות פליליות שבוצעו בתקופה מסוימת) עלול ללוות את המורשע במעשה פלילי לתקופה ארוכה (אף למעלה מעשור!). הפגיעה הנגרמת מכך היא רחבה ומגוונת, ועלולה להתבטא בשלילת אפשרות עיסוק בתחומים מסוימים, אי קבלת תעודת יושר לצרכים שונים, בשלילת אפשרות הכניסה לחלק מהמדינות וכן הלאה. כל זאת, כאמור, לאורך התקופה בה קיים הרישום הפלילי. לפעמים, עבירות המבוצעות ע"י חייל (בקבע או בסדיר) אף הן גוררות איתן רישום פלילי, וזה, ישפיע על מהלך חייו ועל האפשרויות העומדות בפניו, גם לאחר שחרורו מהצבא.

משפט פלילי - צבאי

מאמרים
מאמרים
לפגישת ייעוץ חייגו 072-33-80-148
מלאו פרטיכם בטופס הבא
וניצור קשר בהקדם:
 

מאמרים: