חייגו לפגישה ראשונה ללא התחייבות | 072-33-80-148

עו"ד קניה של נכס

על עבודתו של עו"ד קניה של נכס


עו"ד קניה של נכס צריך לבדוק בעבור הקונה את זהות בעלי הזכויות בדירה, על מנת להגן על הקונה ולוודא שהמוכר הוא אכן בעל הזכויות בדירה כדין. עו"ד קניה של נכס עושה זאת, באמצעות השוואת פרטי המוכר כפי שהם מופיעים בתעודת הזהות, אל מול נסח הטאבו, הרישום בלשכת רישום המקרקעין. כאשר אין נסח טאבו, העורך דין מבקש טופס אישור זכויות מהחברה המשכנת שמנהלת את הרישום או ממנהל מקרקעי ישראל.

הגנה על האינטרסים של הקונה


חשוב להבין כי עו"ד קניה של נכס צריך להיות מחויב לקונה ומחובתו לדאוג שתוכן ההסכם, תנאיו והסייגים השונים בו, שומרים על האינטרסים של הלקוח שלו, כך שהוא יישאר מוגן בתהליך הקנייה. בנוסף על העורך דין לטפל בכל ההליכים הבירוקרטים והמסמכים השונים הנדרשים, עבור הבנקים והרשויות השונות, לאורך תהליך הקנייה, על מנת שההסכם ייצא אל הפועל, בהתאם לתנאים השונים בהסכם ובתאריכים שסוכמו מראש.

הסדרה של עבירות וחריגות בנייה


בנוסף לניסוח של ההסכמים, עו"ד קניה של נכס צריך לבדוק עבור הקונה, את מסמכי התכנון של הנכס ולוודא את התאמתם ברישומים, לפרטים המופיעים בהסכם. במקרים רבים נעשו בעבר עבירות של חריגות בנייה ויש להבין את המצב החוקי של הנכס, עוד טרם רכישתו. במקרים מסוימים, לא ניתן להחזיר את המצב לקדמותו ויש להתייחס לכך במפורש בהסכם. חשוב להבין, שקניית נכס עם חריגות בנייה, שלא הוסדרו כדין, אינה מבטלת את העבירה והעבירה מועברת, יחד עם הזכויות בנכס לקונה. עורך דין מקרקעין צריך לטפל עבור הקונה ברישומי הנסח בטאבו, כמו גם בבדיקת הזכויות בנכס מול מנהל המקרקעין. כמו גם במהלך תהליך הקנייה והעברת התשלומים, העורך דין צריך לדאוג לביצוע של השינויים ברישומי הטאבו של הנכס. 

עו"ד קניה של נכס וותיק ומנוסה


במידה ואתם זקוקים לייעוץ משפטי וליווי בתהליך של קניית דירה, צרו קשר עם משרד עורכי דין אברהם (בומה) ברח"ד המתמחה בתחום. משרד עורכי דין אברהם (בומה) ברח"ד מעניק שירות משפטי איכותי ומקצועי למגוון של לקוחות ממגזרים שונים, במגוון של נושאים בתחומי המשפט האזרחי והפלילי. למשרד ניסיון רב שנים בהכנת הסכמים וחוזים כולל הסכמי מכירה וקנייה, ניהול משא ומתן לקראת חתימה על הסכמים, וייצוג בערכאות המשפטיות השונות בעת הצורך.
 
מאמרים
לפגישת ייעוץ חייגו 072-33-80-148
מלאו פרטיכם בטופס הבא
וניצור קשר בהקדם:
 

מאמרים: