חייגו לפגישה ראשונה ללא התחייבות | 072-33-80-148

עו"ד מכירה של נכס

על תפקידו של עו"ד מכירה של נכס


עו"ד מכירה של נכס הוא בעל תפקיד משמעותי וחשוב, קביעת מנגנוני ההגנה שיבטיחו את זכויותיהם של המוכרים בעסקה. עליו לבצע מספר בדיקות מקדמיות, לפני מכירת הדירה ולהציע תכנון מס נכון, כמו גם, ללוות את המשא ומתן, עד לחתימה על הסכם המכר והעברת הזכויות. ביצוע הערכה לגבי השווי הראלי של הדירה דירה, יכולה לספק אינדיקציה לגבי גובה החשיפה לתשלומי המס, בעת מכירת הנכס. עליו גם לברר את ההיבטים התכנונים ולהסדיר חריגות בנייה בנכס ובהתאמת הבנוי להיתר הבנייה. עבור היבטים אלו, יש צורך גם בחוות דעת של שמאי, לאחריה עו"ד מכירה של נכס, יכול לייעץ אסטרטגיה מועדפת.

הגנה על המוכר


במוקד עבודתו של עו"ד מכירה של נכס ליוויי המשא ומתן והכנת הסעיפים בהסכם המכירה, שיגנו על המוכר. מכיוון שהקונה דורש הערת אזהרה לטובת הקונה על הנכס, יש צורך בהגנה על המוכר מפני תוקפה של הערת האזהרה. יש להתנות אותה בכך שהקונה ימלא אחר כל התחייבויותיו, על פי הסכם המכר. יש להכניס סעיף, שבמידה והקונה מפר בהפרה יסודית את הוראות ההסכם, ניתן יהיה למחוק את הערת האזהרה, באמצעות ייפוי כוח בלתי חוזר. גם מפני הבנק למשכנתאות של הקונה, יש צורך להגן על המוכר במקרה והקונה נדרש למשכנתא, לשם הרכישה ועל עו"ד מכירה של נכס לצמצם עבורו את רמת הסיכון ככל שניתן.

קניה ומכירה במקביל


למקצועיותו של עו"ד מכירה של נכס ישנה חשיבות גדולה במיוחד, כאשר המוכר מחפש לקנות דירה במקביל למכירת דירה קיימת. כאשר הכסף שיתקבל מהמכירה, אמור לשמש לקניית הדירה החדשה, חשוב לסדר את פריסת התשלומים מול הקונה, באופן שיותיר די מרווח זמן למקרה בו הקונה, יפגר בביצוע התשלומים שנקבעו. הדבר חשוב, על מנת שהמוכר לא ימצא את עצמו מפר את חוזה הקנייה שלו.

עו"ד מכירה של נכס מקצועי ומנוסה


במידה ואתם זקוקים לייעוץ משפטי וליווי של עורך דין מקרקעין בתהליך של מכירת דירה, צרו קשר עם משרד עורכי דין אברהם (בומה) ברח"ד המתמחה בתחום.  המשרד עוסק במגוון של נושאים בתחומי המשפט הפלילי והאזרחי. משרד עורכי דין אברהם (בומה) ברח"ד מעניק שירות משפטי המותאם באופן אישי ללקוח ומשרת מגוון של לקוחות מהמגזר העסקי והפרטי. למשרד ניסיון רב בהכנת הסכמים וחוזים וייצוג בערכאות המשפטיות השונות.
 
מאמרים
לפגישת ייעוץ חייגו 072-33-80-148
מלאו פרטיכם בטופס הבא
וניצור קשר בהקדם:
 

מאמרים: