חייגו לפגישה ראשונה ללא התחייבות | 072-33-80-148

יצירת קשר מיידי:

חייגו לפגישה ראשונה ללא התחייבות או מלאו פרטיכם בטופס ונחזור אליכם בהקדם:

          כלשון הרע מוגדר כל דבר אשר פרסומו עלול:
  •  להשפיל אדם בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם
  •  לבזות אדם בשל מעשים, התנהגות או תכונות המיוחסים לו
  •  לפגוע באדם במשרתו, אם משרה ציבורית ואם משרה אחרת, בעסקו, במשלח ידו או במקצועו
  •  לבזות אדם בשל גזעו, מוצאו, דתו, מקום מגוריו, גילו, מינו, נטייתו המינית או מוגבלותו (לקות פיסית, נפשית או שכלית, לרבות         קוגניטיבית,קבועה או זמנית)

מהי לשון הרע ? במה היא מתבטאת ?

נפגעתם מפרסום לשון הרע ? הוגשה כנגדך תביעה על הוצאת לשון הרע?

תחולת החוק זהה בין אם המדובר על אדם יחיד ובין אם המדובר על תאגיד, כאשר החוק אף מגדיר מהו פרסום מבחינת לשון הרע - "בין בעל פה ובין בכתב או בדפוס, לרבות ציור, דמות, תנועה, צליל וכל אמצעי אחר". החוק עומד לצד התובע המוכפש ופוסק לזכותו פיצוי כספי, גם ללא הוכחה כי נגרם לו נזק כלשהו, אולם, מאידך, החוק גם מפרט מהן ההגנות אשר יכולות לעמוד לזכותו של הנתבע בגין לשון הרע (הגנת תום הלב, הגנת אמת הפרסום, עניין הציבורי וכן הלאה). 

אדם או עסק שנפגע מפרסום לשון הרע יכול לתבוע כיום פיצויים של עשרות אלפי שקלים עבור כל פרסום,, וזאת - ללא הוכחת נזק. במידה וניתן להוכיח כי הפרסום נעשה בכוונת זדון, על מנת לפגוע ולהכפיש, הסכום מוכפל! כך שניתן להבין, כי לא משנה באיזה צד של המתרס המשפטי אתם - מדובר בסכום משמעותי! עו"ד אברהם (בומה) ברחד מתמחה בתביעות לשון הרע, ומלווה את לקוחותיו בהליכי תביעות לשון הרע באופן יעיל, דיסקרטי ואישי, עד למיצוי זכויותיהם.
 
מקורות מידע >
למרות שלכולנו יש צורך להיות נאהבים, ודברים הנאמרים או נכתבים עלינו (אמיתיים, ובמיוחד שקריים) פוגעים בנו, ישנם מקרים בהם פגיעה זו אינה מסתכמת בתחושת העלבון המתלווה אליהם, אלא מגיעה גם לכדי פגיעה ממשית במוניטין, בתא המשפחתי או בתדמית העסקית שלנו. הפצת לשון הרע והכפשה הפכו לקלות מתמיד, "בזכותן" של הרשתות החברתיות. אמנם, חוק איסור לשון הרע, תשכ"ה-1965הינו חוק ישן, אולם השימוש ברשת והאלמוניות, לכאורה, שהוא מאפשר לגולשים בה, הפכו את השיימינג להליך ניגוח אישי, עסקי או פוליטי נפוץ ואת החוק הישן - לרלוונטי מתמיד.

לשון הרע

מאמרים
מאמרים
לפגישת ייעוץ חייגו 072-33-80-148
מלאו פרטיכם בטופס הבא
וניצור קשר בהקדם:
 

מאמרים: