חייגו לפגישה ראשונה ללא התחייבות | 072-33-80-148

חדלות פירעון

על הליכי חדלות פירעון


בקשה לבית המשפט לפתיחה בהליכי חדלות פירעון נועדו לשם בקשת הפטר מהחובות בסוף התהליך. בהליך זה בית המשפט ממנה נאמן לבחינת הנכסים והחובות, של מגיש הבקשה וקובע החזרים חודשיים קבועים, בהתאם ליכולות. בסוף התהליך בית המשפט מאשר את ההפטר מהחובות וניתן להתחיל בשיקום כלכלי. פנייה להליך חדלות פירעון כדאי, רק במידה ואין שום אפשרות להסדיר את החובות מול הנושים השונים וזאת מכיוון, שיש סנקציות שונות המוטלות על פושט הרגל.
 

למי מיועד ההליך


כשמדובר על חדלות פירעון הכוונה למצב שבו אין ביכולתו של אדם לפרוע את חובותיו. ההליך מיועד לאנשים פרטיים, שאינם רשומים כחברה, ולא עומדים בתשלום חובותיהם במועדים שנקבעו. על מנת לעמוד בדרישות ההליך, על החייב להחזיק בסך נכסים הנמוך מסך ההתחייבויות, באופן שלא מאפשר לחייב לעמוד בתשלומי החובות. במסגרת הסדרי החוב, הנושים מקבלים באופן יחסי את החוב שנצבר ולחייב מתאפשרת ההשתלבות מחדש בשוק הכלכלי. תוכנית ההבראה נבנית יחד עם הנאמן ובמסגרתה ישלם חייב, סכום שהוא יכול לעמוד בו בכל חודש ,שיתחלק בין הנושים השונים בהתאם להוראות החוק. החוק החדש  המסדיר את חדלות פירעון ושיקום כלכלי, העביר את הטיפול בהליכים לגופים מנהליים, מה שאמור לייעל את ההליכים ולקצר את משכם.

התאמה להליך


למי שנכנס לבור כלכלי ברמה, שאין ביכולתו להחזיר את חובותיו, כדאי לפנות אל עורך דין לשם בדיקת התאמתו להליך שיקום כלכלי. כאשר מכריזים על הפטר חובות, אדם יכול לשקם את עצמו מבחינה כלכלית. על פי החוק מי שיכול לפנות להליך הוא באחד משני המצבים הבאים, אדם שאינו יכול להחזיר את כלל חובותיו ואדם שסך ההתחייבויות שלו לנושים גדול מסך הנכסים שבבעלותו. על פי החוק, אל ההליך יכול לפנות, מי שחובותיו גבוהים מ-17 אלף שקלים. ההליך לרוב, אמור להסתיים בתוך כחמש וחצי שנים ומומלץ לעשותו בליווי של עורך דין המתמחה בתחום.

חדלות פירעון עם עורך דין וותיק ומנוסה


במידה ואתם זקוקים לייעוץ משפטי וליווי בתהליך של חדלות פירעון צרו קשר עם משרד עורכי דין אברהם (בומה) ברח"ד המתמחה בתחום. המשרד עוסק במגוון של נושאים בתחומי המשפט האזרחי והפלילי. משרד עורכי דין אברהם (בומה) ברח"ד מעניק שירות משפטי איכותי ומקצועי למגוון של לקוחות מהמגזר העסקי והפרטי בכל רחבי הארץ. זאת, לרבות הכנת הסכמים וחוזים, ניהול משא ומתן, וייצוג בערכאות המשפטיות השונות. 
 
מאמרים
לפגישת ייעוץ חייגו 072-33-80-148
מלאו פרטיכם בטופס הבא
וניצור קשר בהקדם:
 

מאמרים: