חייגו לפגישה ראשונה ללא התחייבות | 072-33-80-148

יצירת קשר מיידי:

חייגו לפגישה ראשונה ללא התחייבות או מלאו פרטיכם בטופס ונחזור אליכם בהקדם:

עובדתית, מרבית המקרים אשר מגיעים לפתחם של בתי הדין לעבודה עוסקים בסוגיה של עובד שזכויותיו נפגעו על ידי התנהלות המעביד, אולם, זאת, בעיקר מאחר ושכבת העובדים נחשבת לרחבה ולפגיעה יותר (מעצם מעמדה) משכבת המעבידים. יחד עם זאת, לעיתים, מוצאים את עצמם דווקא המעבידים כצד הנפגע בהתנהלות, וגם במקרים כאלה, דיני עבודה מגנים על זכויותיהם. למשל, במקרים של עובד שגרם נזקים חמורים לעסק, עובד שהקים חברה מתחרה על בסיס ידע שרכש אצל המעביד וכד'. כך שלמרות, שלכאורה, העובדים הם הצד הפגיע יותר, דיני עבודה מגנים על זכויות שני הצדדים - העובד והמעביד, באופן ההופך את ההתנהלות השגרתית ואת היחסים ביניהם להוגנים עבור שני הצדדים, ולא רק כלפי צד אחד. 

רגע, דיני עבודה תמיד נוטים לצד העובד?

זכויותיך קופחו על ידי מעבידך?עובד שלך מתנהג באופן שפוגע בעסק?

החוק הישראלי מתייחס לחברות באופן שונה למדי ממה שהוא מתייחס לעצמאים, ומסגרת החוקים החלים על החברות היא שונה לגמרי ומחמירה בהרבה יותר. קל מאד לאבד את הידיים ואת הרגליים בתוכה, ולהביא את העסק לפשיטת רגל (ולפירוק). כמובן שייעוץ משפטי נכון יכול למנוע נפילה בהרבה מהפחים הללו, ואף לעזור לנתב את החברה (מהבחינה המשפטית) בדרך הנכונה. עו"ד אברהם (בומה) ברחד עוסק בדיני חברות מזה שנים רבות, כשהוא מלווה את החברות מיום היווסדן ולאורך כל חייהן. כמו כן, מלווה עו"ד ברחד חברות לאורך כל הליך הפירוק שלהן.
מדינת ישראל, כמו שאר מדינות העולם המתוקנות, ביססה מערך חוקים ותקנות שגובשו ונחקקו על מנת להסדיר את יחסי העבודה הקיימים בין עובד למעבידו ובין כלל העובדים והמעסיקים לבין המדינה, חוקים אלה קרויים דיני עבודה. בין דיני העבודה העיקריים ניתן למצוא חוקים העוסקים באספקטים השונים של יחסי העבודה ומעגנים אותם, כמו חוק פיצויי פיטורים, תשכ"ג-1963, חוק שעות עבודה ומנוחה, תשי"א-1951, חוק חופשה שנתית, תשי"א-1951, חוק עבודת הנוער, תשי"ג-1953, חוק עבודת נשים, תשי"ד-1954, חוק שכר מינימום, תשמ"ז-1987 וכן הלאה, אשר יחד, מרכיבים סדרה בת 21 חוקים - דיני העבודה. כפי שניתן לראות, מטרתם של מרבית דיני העבודה להגן על העובד ועל זכויותיו ככל האפשר, מתוך חוק, ולא מתוך טוב ליבו ורצונו של המעביד.

דיני עבודה

מאמרים
מאמרים
לפגישת ייעוץ חייגו 072-33-80-148
מלאו פרטיכם בטופס הבא
וניצור קשר בהקדם:
 

מאמרים: